wtorek, 4 sierpnia 2015

Paramore

Czy myślałyście kiedyś, że ścieżka dźwiękowa ze Zmierzchu zmieni wasze życie? Nie? Ja także. 
Ale przejdę do sedna tematu, a mam tu na myśli zespół Paramore. Natknęłam się na niego, gdy miałam fazę na serię książek Stephenie Meyer. Nagrali piosenkę "Decode", która stała się częścią soundtracku. 

Zespół wziął nazwę od słowa "paramour", które oznacza sekretnego kochanka, albo jak wyszukałam w translatorach, "lubego" lub "lubą".  

Źródło: Paramore.ORG

Paramore powstało w 2004, a rok później nagrali swoją pierwszą płytę - All We Know Is Falling. Wtedy, w skład grupy wchodzili: Hayley Williams, Jeremy Davis, Taylor York oraz bracia Josh i Zac Farro .
Chwilę po nagraniu ich pierwszego utworu, Conspiracy, z zespołu odszedł Jeremy. „Kanapa na okładce All We Know Is Falling jest pusta, tuż obok znajduje się cień kogoś odchodzącego, jest to Jeremy opuszczający nas i my czujący jak gdyby było tu puste miejsce”(Hayley). Po miesiącach nieobecności, udało się im jednak przekonać Davisa do powrotu. 
W 2007 zespół nagrał kolejny album - RIOT! Nazwa oznacza "nagły wybuch niekontrolowanych emocji", albo, jak znowu wygooglowałam, "zamieszki, rozróby". Było to słowo, które "podsumowywało wszystko".  
Również w 2007, zostali wybrani przez magazyn Alternative Press najlepszym zespołem roku, a także zostali nominowani go nagrody Grammy jako "Najlepszy nowy artysta". Przegrali jednak z Amy Winehouse.
W 2009 powstał album - brand new eyes. Nie, nie zrobiłam błędu. Nazwa celowo została napisana z małej litery, ponieważ Hayley, jak sama przyznała, rzadko używa wielkich liter. 
Okładka przedstawia motyla, którego Hayley znalazła w samochodzie swojej mamy. Podczas tworzenia "Brick By Boring Brick" zespół przypomniał sobie o nim i postanowił umieścić jako symbol czegoś, co po naprawieniu tworzy coś naprawdę pięknego.     
W 2010 z zespołu odeszli bracia Farro, ale nie przeszkodziło to pozostałym członkom Paramore w tworzeniu. Co więcej, stało się inspiracją do wielu piosenek,

Na przełomie 2012 i 2013 roku wydany został album Paramore. "[album] nazywał się tak przez prawie cały proces tworzenia. W zasadzie to, co zwykle zabiera nam tygodnie, żeby to ukończyć i nazwać, tym razem zajęło nam tylko 5 minut rozmowy. Całe tworzenie tego albumu było odkrywaniem na nowo nas samych jako zespołu i przyjaciół. Był to proces, który pozwolił nam na wolność w odkrywaniu nowego terytorium artystycznie i wyzwalaniu się jako muzycy, piosenkarze, jako ludzie! Szczerze, odczuwaliśmy, że najlepszym sposobem będzie nadanie mu nazwy tego, czym jest. Ten album to my" (Hayley)
Uwielbiam Paramore za ich energię i szczerość, które można zauważyć chyba w ich wszystkich piosenkach. Widać także jakie mają podejście do swoich fanów, także Polaków!
Zespół dostaje mnóstwo prezentów i przyznał, że jednym z najdziwniejszych była deska klozetowa. "Zdobyli" ją podczas jednego ze spotkań z fanami i była podpisana przez wszystkich obecnych :P 
Sporo informacji zaczerpnęłam z tej stronki. Chcących więcej zapraszam do przejrzenia artykułów ParaWiki!
Źródło: paramore.net (oficjalna strona zespołu)
Na samo zakończenie chciałabym zachęcić wszystkich do przesłuchania ich piosenek. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. 
W tym miejscu miałam wypisać swoje ulubione utwory, ale po chwili zastanowienia, zdałam sobie sprawę, że kocham wszystkie, więc macie je powyżej :P

9 komentarzy:

 1. Znam ich z nazwy i z Bravo, ale nie miałam okazji się im bliżej przyjrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ooo paramore <3 Ich piosenka pomogła mi się nie zabić....na serio. Nazywa się..ehm...moja wielka skleroza...Interlude: Moving on <333 ten tekst pewnego czasu mi bardzo pomógł. Ogólnie kiedyś byli bardzo mocno w moim sercu. Chyba sobie przesłucham albumy xD I kocham "The only exception" - dla mnie to ich najlepsza piosenka <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Znam ich tak tylko ze słuchu, ale dzięki tobie dowiedziałam się o nich czegoś więcej :)

  http://zwykladziewczynazmarzeniami.blogspot.be/

  OdpowiedzUsuń
 4. heej, bardzo chętnie wymienię się z Tobą postami gościnnymi! Jestem z bloga: lover-photography.blogspot.com
  Napisz do mnie na e-maila to się dokładniej dogadamy: ola.szlasa98@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 5. I am in love with your style! thanks for sharing. Do you want to support each other's blog by following each other?:) Please let me know if you do so I can follow you right back x

  kisses

  http://www.theclosetelf.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Great Post! Follow each other on GFC, Google+, Twitter, facebook, Instagram and Bloglovin? If yes, follow me and i follow back as soon as i see it. Let me know with a comment on my Blog

  Keep in Touch xx Rabea from germany
  http://www.rabeasbeautytipps.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie słuchałam ich, ale na pewno to zmienię :D. Pozdrawiam!

  lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. "Sekretnego kochanka" poznałam przez Zmierzch.
  Przez pewien czas miałam na ich muzę ostrą fazę, ale mi przeszło.
  Jedyną piosenką jaka ostała się w mojej "kolekcji" jest Brick By Boring Brick :)

  Odpowiedziałam na pytania (LBA) :)
  http://czarny-kotyszek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń