wtorek, 15 grudnia 2015

Igrzyska Śmierci


Hej!

W dzisiejszym poście napiszę trochę o pierwszym tomie genialnej trylogii "Igrzyska Śmierci" autorstwa Suzanne Collins. Ta propozycja miała ukazać się w serii Książka na wakacje, ale jak to zwykle u nas bywa, trochę nam się przedłużyło pisanie.

Nie męczę już i zapraszam was bardzo serdecznie do przeczytania tego wpisu!


Niech los zawsze wam sprzyja

Katniss Everdeen jest szesnastoletnią mieszkanką Dystryktu 12 - jednego z najbiedniejszych dystryktów państwa Panem. Panem rozciąga się na ruinach dawnej Ameryki Północnej i jest otoczone przez wcześniej wspomniane dystrykty. Jest ich dwanaście.
Okrutne władze Panem co roku organizują tak zwane Igrzyska Głodowe. Polegają one na wylosowaniu z każdego dystryktu chłopca i dziewczynki w wieku od 12 do 18 lat. Jest to turniej na śmierć i życie, w którym zwycięzca jest tylko jeden.

Jak na ironię, w Kapitolu (stolicy państwa), Igrzyska uznawane są jak coś w rodzaju rozrywki. Zawody są filmowane i transmitowane na żywo.

Główna bohaterka książki jest również jej narratorką. Dzięki temu możemy bardziej wczuć się w okropność igrzysk i poznać je od drugiej strony.
Pamiętaj, kto jest prawdziwym wrogiem  

Katniss na arenie decyzje musi podejmować w ułamku sekundy. W miejscu gdzie walczą trybuci, tworzą się tymczasowe sojusze. Są to najczęściej reprezentanci bogatszych dystryktów, którzy łączą się w grupę tak zwanych Zawodowców.

Przygotowują się oni do walki już od najmłodszych lat i sami zgłaszają się na ochotników. Dla nich to sposób, aby zdobyć popularność i pieniądze.

Katniss, która chciała tylko ochronić siostrę, ma wsparcie w mentorze swojego dystryktu - Haymitchu - dzięki jego wskazówkom ma szansę przeżyć.W ciemności ogień płonie jeszcze jaśniej 
Ogień zapłonie na zawsze 

Dołączyłam do recenzji trochę mojej grafiki, bo ostatnio wzięło mnie na igrzyskowe prace. Poza tym chciałam wpleść w posta cztery główne cytaty przewodnie z plakatów igrzyskowych filmów.

Co do filmów: był ktoś z was na premierze drugiej części "Kosogłosa"? Jakie są wasze wrażenia?Piszcie w komentarzach! :)

Do napisania! 

6 komentarzy:

 1. Zapraszam na mojego bloga, gdzie możesz znaleźć recenzję najnowszej części Igrzysk :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety nie byłam ale mam zamiar obejrzeć ;-;
  czarny-kotyszek.blogspot.com

  btw mam propozycję koteczki :>

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jesteśmy chętne na propozycje! :D

   Usuń
  2. Najwyżej się nie zgodzicie, ale chciałam zaproponować stworzenie dwóch banerów. Jednego na mojego bloga - trzy koty. Drugi na waszego - czarny kot, lub cztery koty w jednym koszyku + chciałam stworzyć mini komiks :P

   Co wy na to kotyszki?

   Usuń
 3. Też czytałam Igrzyska Śmierci i wywarły na mnie duży wpływ, sposób myślenia głownej bohaterki jest naprawdę wyjątkowy, przeczy każdym standardom, przyznam szczerze że druga część to moja ulubiona i z checią poznam o niej Twoją opinie.

  OdpowiedzUsuń